Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
tarantula ilaçlama yaban arısı ilaçlaması Danaburnu böceği akrep ilaçlama şark hamam böceği ilaçlama uyuzlar yılan ile mücadele Hamam böceği ilaçlaması Kertenkeleler nasıl yok edilir Dana burnu ilaçlama salyangoz böceği ilaçlama köstebek ilacı Hamam böceği yumurtası kakalak ilaçlama servisi akrep nasıl yok edilir salyangoz ilaçlama firmaları top böceği Çiyan evi ağaç kurdu bastı oryantal hamam böceğini yok etmek
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

İlaçlama Yöntemleri

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama çok etkili bir ilaçlama şeklidir. Özellikle haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalıdır. Örneğin;Hamamböcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru bulunur.Yılda 8-10 defa yumurtlarlar dişi ergin hamamböcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar. Bu neden le haşerelerin yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlama yapılması gerekmektedir.Kokulu ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır.Kokulu ilaçlama yapılan mekanda donanımlı ekiplerimiz dışında hiçbir canlının bulunmaması gerekmektedir.Kokulu ilaçlama yapılırken çıkarılması mümkün olmayan akvaryum varsa akvaryumun üstü iyice kapatılır ve ıslak havlu ile iyice örtülür.Kokulu ilaçlama yapılırken mekandaki tüm pencere kapıların kapalı olması gerekmektedir.Bunun sebebi ilacın etkisini korumasıdır.Kokulu ilaçlama yapılan alandaki tün gıda malzemeleri,tabak,çatal,bıçak vb. kapalı bir yerde saklanmalıdır.Kokulu ilaçlama yapıldıktan 4 saat sonra mekanınıza girebilirsiniz.Bu süre bitimine kadar mekana canlı girmemelidir.Kokulu ilaçlama işlemleri tamamlandıktan sonra mekan en az 1 saat havalandırılmalıdır.Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır. Bu ilaçlama’da mekanınızdan ayrılmanıza, mekanınızı kapatmanıza gerek yoktur. Günün herhangi bir saatinde çalıştığınız zaman bile yapılabilir. Kokusuz ilaçlar mühendislerimiz tarafından özel olarak hazırlanan bir karışımdır. Kokusuz ilaçlama yapmak dikkat gerektiren ciddi bir iştir. Uzman ve işinin ehli bir ekip gereklidir. Bilinçsiz yapılan kokusuz ilaçlama uygulamaları çok tehlikelidir. Bu yüzden ilaçlama yaptıracağınız şirketin yasal olması ve sağlık bakanlığının onay verdiği ilaçları kullanması gerekmektedir. Korsan firmalara yaptıracağınız ilaçlar % 100 zararlıdır. En küçük ihmalkarlık ve vurdum duymazlık insan hayatına mal olabilir. Siz siz olun sağlık bakanlığından ruhsatlı izin belgesine sahip olan profesyonel bir firma ile çalışın.

* Kokusuz ilaçlama yapılan yerlerde bulunduğunuz ortamı terk etmeniz gerekmez.

* Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanmaktadır.

* Kokusuz ilaçlama ofislerinizde çalışma saatlerinizde bile uygulanabilmektedir.

* Kokusuz ilaçlama isminin aksine çok etkili bir ilaçlama yöntemidir.

* Kokusuz ilaçlama insanların toplu kullanım alanlarında uygulanacak en doğru ilaçlama metodudur.

* Kokusuz ilaçlama temasa duyarlı bir ilaçlama şeklidir. İlaçlanan yerler hemen temizlenmemelidir.


Jel İlaçlama


Jel ilaçlamada; ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler de bu ölüden beslenirler. Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder. Bu jel ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı. Jel ilaçlama uzun süre etkilidir. Jel ilaçlama özellikle hamamböcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Jel ilaçlama çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir. Jel ilaçlama insanların bulunduğu yerlerde ortamı boşaltmadan kolayca yapılan bir yöntem olup, jel şırıngasıyla haşerelerin çıkabileceği önemli yerlere 0.3 gr ağırlığında jel damlacıklar bırakılır.Jel İlaçlama Yöntemi


*Evcil hayvan için zararlı değildir.
*Kokusu yoktur.
*Evden ayrılmanız gerekmez.
*Kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek yoktur.
*Hamam böceklerinin üzerindeki etkisi büyüktür.
*Jel ilaçlama öncesinde hazırlık yapmanıza,sonrası içinde temizlik yapmanıza gerek yoktur.
*Jel ilaçlama uzun süre etkisi devam eder.
*Jel ilaçlamanın çevre ve insan sağlığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
*Jel ilaçlama aksine çok uygun bir yöntemdir.

ULV İLAÇLAMA

İlacın elektirikli motorlu aletlerle hedef bölgeye mikronize şeklinde atılması tekniğidir. Havada partiküller halinde asılı kalan ilaç zerrecikleri kara sinek ve sivri sinek içinde düşürücü etki göstermektedir.Ayrıca ilacın flashing – out ( Haşerenin kendini dışarı atması ) özelliği en yüksek oranda bu uygulamada ortaya çıkmaktadır . Mikronize durumdaki ilacın etkinliği artmakta ve en ince yarık çatlaklara dahi isabet etmektedir .
Elektirikli ULV,soğuk sisleme makineleri ile ortamda ilaç 0.03 mm çapındaki damlacıklar halinde püskürtülerek haşerelerin girebileceği ve yaşamış olduğu her yerde,yuvalarına ilaç temas eder.Çok etkili bir yöntemdir.Genel olarak ULV yapılan kapalı alanın tamamı ilaçlanmış olur.Bu ilaçlama yönteminde daha çok kokulu ilaç tercih edilir.Bu yöntem daha çok pire,tahta kurusu ve uçan haşerelere karşı uygulanır.
Fare ilaçlama

İstasyon Yöntemi


*İstasyon kutuları ve kurulan sistem bozulmadan uzun yıllar çok çok düşük maliyetle %100 koruma sağlar. Yemlerin çevreye dağılma, dökülme ve bulaşmasını önler.
*Tasarruflu kullanıma imkân verir.
*Kilit sistemi olduğundan çocuklar ve evcil hayvanlar içinde emniyetlidir.Fare zehirlerini yağmur, rutubet ve tozdan korur.

Yemleme Yöntemi

Antikoagulan içeren (Diphacione ve Bromadiolone), pelet yem şeklinde üretilmiştir. Kemiriciler tarafından kabul görür. Geliştirilmiş tadı ve uzun raf ömrü ürüne ayrı bir özellik katar. Aktif maddelerinin sıvı emülsiyon içinde bulunması Pelet yemlerinin stabilitesini arttırır. Dış etkenlere dayanıklılığı sıkıştırılarak arttırılmıştır. Böylece yem uzun süre tazeliğini korur. Sert peletler sıçan ve farelerin kemirme dürtülerini karşılar. Yem ürkekliği problem oluşturmaz. Çünkü ölüm yem tüketiminde birkaç gün sonra olur.


FİZİKSEL KONTROL

*Dışkıları, ayak izleri ve kemirme sonucu bıraktıkları izler dikkatle takip edilmeli.
*Tavan ve çatı araları, su giderleri, geçiş yapabilecekleri delik ve benzeri açıklıklar saptanarak tedbir alınmalı.
*Çöplük civarı, kanalizasyon etrafı, düzensiz istif yapılmış malzemelerin olduğu bölümler kontrol altına alınmalı.
*İstasyon yöntemi ile zehirlemek.
*Yemleme yöntemi ile zehirlemek.
*Basit mücadele yöntemi, gaz veya zehirli yemler etrafa konulur.
*Ancak diğer canlılara ve insanlara zarar verebilir. Bu nedenle önerilmez.

Fareler yemi yedikten bir süre sonra iç kanamadan ölürler. Bu şekilde yemlerin zehirli olduğundan şüphelenmezler.


syngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP