Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
sivrisinek kovucu yaban arıları ile mücadele Tahta kurdu ilacı uyuz böceği lağım faresi ilaçlaması tırtıl ilaçlama istanbul karınca ilaçlama akar ilaçlama ağaç kurdu bitten kurtulmak köstebekler Kertenkele ilaçlama İstanbul Çıyanlar örümcek çeşitleri uyuzlar Gümüş böceği ilaçlama firmaları Kertenkeleler nasıl yok edilir tırtıl ilaçlama şirketleri Gümüş böceği ilacı kulağakaçan böcek nasıl çıkarılır
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Sıkça Sorulan Sorular

 * Soru: İlaçlamanın faydaları nelerdir?
* Cevap: Yapılan ilaçlama sonunda ilaçlama yapılan ortamda bir tek canlı böcek görülmeyecek ve görsel rahatsızlık ve daha önemlisi sağlığımıza zarar verebilecek bir sorun kalmayacaktır.

* Soru : Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu?
* Cevap : Kesinlikle hayır.Uysal İlaçlama  tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır.
Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın çeşitli önde gelen laboratuarları tarafından Halk Sağlığını Koruma programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada “en az zehirli insektisitler” kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır.
Bunlara ek olarak Uysal ilaçlamanın “insan ve çevre sağlığı” ile “Etkin Uygulama ve Koruma” prensipleri dahilinde yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir. Bu konuda uzman uygulama sorumlularımız size detaylı bilgiyi vereceklerdir.

* Soru: İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir?
*Cevap: Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyaların toplanıp üzerleri kapatılmalı veya kullanılmadan önce yıkanması gerekmektedir.
Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulama şekli havalı pompa veya el motoru iledir. Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı ve pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az bir saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve ilaçlama yapılan yeri terk etmenize gerek yoktur.
Jel uygulamalarda mekanınızı terk etmeye gerek yoktur, herhangi bir hazırlığa gerek yoktur

* Soru :  Servisimle ilgili bir problemim olduğu zaman kimi arayacağım?
* Cevap :  İsterseniz direkt olarak Servis Sorumlunuzu mobil telefonundan arayarak veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayarak problemin en çabuk ve en etkin çözümüne ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

* Soru :  Uygulama sonrasında koku olacak mı?
* Cevap :  Evinizde kullandığımız insektisitlerin (böcek ilacı) büyük çoğunluğu, “kokusuz” veya “az kokulu”olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku almayacaksınız demeye tereddüt ederiz çünkü, koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere gibi havalandırma bu dağılma sürecine yardımcı olacaktır.

* Soru : Servis sonrasında temizlik yapmalı miyim?
* Cevap :  Uygulama yapılan yerlere 15-20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgahlar, zemin ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. İlacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın kalması sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz ilaçla temas etmemiş olan haşerelerde ilaçla temas edecek ve sorun tamamıyla çözülecektir. Bu önemli konu hakkında daha detaylı bilgi almak için size hizmet verecek Uysal ilaçlama’yı arayınız.

* Soru :   Servisim sırasında evden ayrılmam gerekiyor mu?
* Cevap :  Hayır, servisiniz sırasında evden ayrılmanız gerekmiyor. Böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz.
Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir. Yalnızca kokulu ilaç kullanıldığında mekanın birkaç saat kadar kapalı kalması gereklidir. Birkaç saat sonra evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz.

* Soru :  Uygulamadan sonra haşereleri görecek miyim?
* Cevap :  Eskisi kadar yoğun olmamak üzere 1 hafta kadar tek tük haşere görülebilir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki haşere yuvalarına ulaşamamasıdır. ilaçlama sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde birkaç hafta sonunda evinizde tek bir haşere dahi görmeyeceksiniz.

* Soru: Kokulu ilaçlama ile Mikrokapsül sıvı veya jel uygulama arasındaki fark nedir?
* Cevap: Diğer ilaçlama yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama için yapılması gerekmez.

*Hasta, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama güvenle yapılabilir.

*Jel ve mikrokapsül sıvı ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.

JEL ve MİKROKAPSÜL SIVI İLAÇLAMA'da

*Evinizi terk etmek zorunda değilsiniz.

*Uygulama öncesi hazırlık yapmanız gerekmiyor.

*Uygulama sonrası temizlik yapmanız gerekmiyor.

*Kapı ve pencerelerinizi kapatmanız gerekmiyor.

*Koku yoktur.

*Evcil hayvanlar zarar görmez.

*3 ay süre ile haşereler ölmeye devam eder.(Rezidüeldir)

*Bu ilaçtan yiyerek ölen böcekleri, diğer böcekler de yer ve onlar da ölürler.

*Bu ilaçtan yiyen böceklerin dışkılarını yiyen diğer böcekler de ölürler.

*Elektrikli cihazlarınıza direkt uygulama yapılabilir; zarar görmezler. (Sadece jel uygulama)

*İnsan sağlığı açısından herhangi bir risk yoktur.

* Soru: İlaçlama esnasında mekanı terk etmem gerekiyor mu?

* Cevap: Kokulu olarak yapılan ilaçlamalarda mekanınızı birkaç saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan (tüm böcek ve kemirgenlere karşı) haşere ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama sonrası mekanınızı hemen kullanabilirsiniz. Hasta , yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ilaçlama güvenle yapılabilir. Jel ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.Jel ve mikrokapsül sıvı uygulamalarında ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez. İlaçlama sırasında servis ekibimizin yanında bulunabilirsiniz.

* Soru : Her bir servis çağırdığımda bir çeşit rapor alacak miyim?
* Cevap :  Evet Alacağınız her bir servis sonrasında, servis sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarına ilişkin ayrıntıları veren, servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız. Sormak istediğiniz her hangi bir soru olduğu takdirde, lütfen çekinmeden servis sorumlunuza sorunuz veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayınız. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.

* Soru : Ev dışına yapılan uygulamalar, bitkilerimi veya ev hayvanlarımı nasıl etkileyecek?

* Cevap : Dışarı alanda yapılan çevre uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir, çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınız uzak tutmanız yeterli olacaktır.

* Soru : Haşere problemlerim devam ederse ne olacak?
* Cevap : Eğer düzenli uygulamalarımız arasında bazen haşere görürseniz, sunu hatırınızda tutunuz ki; uygulanan insektisitin kalıntı ile ilgili etkisi, haşerelerin bir istila oluşturmasına engel olacaktır. Bununla birlikte, eğer ara sıra değil de daha sik haşere görürseniz; lütfen bizi arayınız. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin bir servis tekrarı programlamaktan memnuniyet duyacağız.

* Soru:Sizin ve/veya servis teknisyeninizin zararsız ve yasal materyal ve maddeleri kullandığından nasıl emin olabilirim?
* Cevap:İlk önce başvurduğunuz kuruluşun saygınlığından, daha sonra da mücadelenin tecrübeli ve iyi eğitimli operatörler tarafından yapıldığından emin olun. Pestisitler, doğal olarak zararlıyı yok etmek için dizayn edilmişlerdir ve tam olarak güvenli sayılamazlar. Eğer doğru şekilde uygulanırlarsa güvenlidirler. Özel bir sağlık probleminiz varsa, operatörlerden veya firmamızdan ilacın etiketini veya broşürünü isteyin. İçinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

* Soru: Bu işi kendim yapmaktansa size niçin yaptırıyım?
* Cevap: Tabi ki bu mücadeleyi kendinizin yapması da bir seçenektir. Ama etkili ve doğru yöntem kullanmak şartı ile... Çoğu kimse profesyoneller kadar eğitimli ve bilgili değildir. Mücadelede başarılı olmak için birçok kriteri kullanmak ve olumsuzlukları aşmak gerekir. Bir profesyonel operatör, sorunu çözmek için yeterli eğitim ve tecrübeye sahiptir. En uygun ve ekonomik çözümü sunma yeterliğindedir. Fakat siz yinede kendiniz bu işi yapacaksanız; çok dikkatli olun ! Halk sağlığı ilaçları kullanın,yasal ilaçlama firmasından bilgi alın ve etiketteki talimatlara uyun.

* Soru:Programlanmış servis zamanında hazır olamadığım takdirde ne olacak?
*Cevap: Size uygun olan ikinci  bir tarih belirleyip bizi aramanız yeterli olacaktır.

   

İLAÇLAMA İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ SORU VEYA PROBLEMLERİNİZ İÇİN UYSAL İLAÇLAMA’YI ARAYABİLİRSİNİZ...
syngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP