Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
bit ilaçlaması köstebekle mücadele nasıl olur örümcek çeşitleri uygun fiyatlara örümcek ilaçlama arı ilaçlama sivri sinek sivri sinek kurtulmak kulağakaçan böceğinin zararları karınca ile ilgili bilgiler kene ile mücadele etme Mobilya böceğinden nasıl kurtulabilirim lağım faresi ilaçlama şirketleri Hamam Böceği İlaçlama akrep ilacı yaban arısı ilaçlama kırkayak ilaçlama servisleri Çiyan nerede yaşar yusufçuk Zehirli kertenkele salyangoz ilaçlama
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Agaç Kurdu ilaçlama

Agaç Kurdu ilaçlama Ağaç kurtları haşere gurubundan olup eklem bacaklılar sınıfına girer. Ağaç kurtları sert kabuklu olup genellikle iki kanada sahiptir. Ağaç kurtları insanı ısırmazlar. Ağaç kurtları tamamen otçuldurlar. Ağaç kurtlarının baş kısımları sert keratin denen maddeden oluşur. Ağız yapıları çok gelişmiştir. Ağaç kurdunun göğüs kısmında 2 çift,karın kısmında 1 çift olmak üzere toplam 6 ayağı vardır. Ağaç kurdunun (mobilya kurdu) başucunda 1 çift anteni vardır. Ağaç kurdunun genel olarak boyları 1,5 ile 3 cm kadardır. Ağaç kurtları toplumda farklı isimler ile bilinirler bunlardan bazıları (ağaç kurdu, ahşap kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren)

Ağaç kurtları adından da anlaşıldığı gibi bütün işleri tahta ve ahşap iledir. Ağaç kurtları genellikle ağaç ve ahşapları delerek içine yuva yaparlar. Ağaç kurtlarının ağız yapısı çok sağlam olduğundan tahta ve ahşap nesneleri rahatlıkla kesebilirler.

Ağaç kurdu olarak adlandırılan bu kurtlar evimizde ahşaptan oluşan her türlü nesnenin içini oyarak orada yuvalanırlar. Ağaç kurtları mobilya ve ev eşyalarını sürekli delip çürüttüğünden bizim için zararlı haşere durumundadır. Ağaç kurtları gece aktif olup daha hızlı çalışırlar. Ağaç kurtları ağacı delerken çok farklı sesler çıkarırlar bu sesleri duymak mümkündür.

Ağaç kurtları sadece evlerin içinde değil bağ ve bahçede olan yeşil bitkileri delerek bu bitkilerin kurumasına neden olurlar. Ağaç kurdu Çiftçilerde ciddi sıkıntılar oluşturur. Ağaç kurdu bulunduğu her ortamda sıkıntıdır. Ağaç kurtları beslenmede tamamen bitkisel besinler kullanırlar. Ağaç kurdu (ağaç böceği) üremesi yumurta ile olmaktadır. Ağaç kurtları canlı yavru doğurmazlar. Ağaç kurtları yaptıkları yuva içine yumurta bırakır. Yumurtalar belli sıcaklığa ulaştığın’da larva şeklinde yumurtadan çıkar. Ağaç kurtları ağaçları kemirirken ahşap tozlarını etrafa döktükleri için etrafı bayağı kirletirler. Ağaç kurtları ağaç köklerinde, evlerde ki her türlü ahşap eşya, ağaçtan oluşan depo, silo gibi büyük yapılarda ve gemi güvertelerinde bulunur. Ağaç kurtlarına zamanında önlem alınmazsa ağaç kurdu bulaşmış bir eşya delinmiş olur. Ağaç kurdu bulunduğu ortamda her zaman tehlikeli bir silahtır.

Sağlığımıza Zararları

Ağaç kurdunun insan sağlığına zararı yoktur. Ağaç kurtları kişisel eşyalarınıza ve mobilyalarınıza zarar verirler.

Mücadele Yöntemleri

Ağaç kurdu mücadelesi haşereler ile yapılan mücadelenin en zorudur. Ağaç kurtları ahşabın içinde saklandıklarından ilacın iç kısımlara nüfuz etmesi çok zordur. Ağaç kurdu (ağaç böceği) ilaçlaması; mutlaka işini bilen, işinin konusunda uzman, sertifikalı, sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanan, yasal firmalar tarafından yapılmalı. Ağaç kurtları zor öldüğü için ilaçlaması periyodik olarak belirtilen günlerde yapılmalıdır. Ağaç kurduna karşı önlem alınmazsa kısa süre içinde mobilya ve ahşap tüm eşyalarımıza zarar verir. Ağaç kurdu ile mücadelede asla korsan firma ile çalışılmamalı. Eğer çalışılırsa hem size hem de çevrenizdeki tüm canlılara zarar verirler.

1- Ağaç Kurdu Nasıl Tanınır?

Ağaç kurdu 2 kanadı olan baş ve göğsü sert kabuktan oluşan başında 1 çift ufak anteni bulunan,6 ayaklı bir haşeredir. Genellikle kahverengi ve siyahımsı renkleri vardır.

2- Ağaç Kurdu Nerde Yaşar?

Ağaç kurdları yuvalanmak için özellikle; ağaç köklerini, ahşap ev eşyalarını, mobilya, kapı pervazları, evlerdeki parke ve lambiri içlerinde barınırlar.

3- Ağaç Kurdu İnsanı Isırırmı?

Ağaç kurtları otçuldur.Yaşam alanı olarak ta ahşap aksanlarını seçtiği için insan ile ilgili hiçbir sorunları yoktur. Ağaç kurtları kana ihtiyaç duymadıkları için insanı ısırmaz.

4- Ağaç Kurdu Nasıl ilaçlanır?

Ağaç kurdu ilaçlamada sıvı ilaçlar kullanılmalıdır. Ağaç kurdu ilaçlamada kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı onaylı olması ve ilacı yapan firmanında yasal olması gerekmektedir.

Ağaç kurdu ilaçlama fiyatları için bizi arayabiliriniz.

Etiketler:ağaç kurdu, ağaç kurtları, ağaç kurtu, ağaç böceği, ağaç haşeresi, ağaç kurtları, ağaç kurdu ile mücadele, ağaç kurdu ilaçlama firmaları, ağaç kurdu ilaçlama, ağaç böcekleri, ağaç kurdu ilaçlama şirketleri, ağaç kurdu mücadelesi, ağaç kurdu ilacı, ağaç kurdu ilaçlama İstanbul, ağaç kurdu ilaçlaması, ağaç böceği ilaçlama, ağaç kurdu ilaçlama fiyatları, ağaç kurdu ilaçlama fiyat, evde ağaç kurdu var, evi ağaç kurdu bastısyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP