Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
ağaç böcekleri kakalak ilaçlama firması Keneler Çiyandan kurtulma yolları oryantal hamam böceği ilaçlama firmaları tatarcık ilaçlama akrepler lağım faresi bit ilaçlama fiyat tırtıl ilaçlama firmaları karınca yuvası Danaburnu ilaçlama arı sokması Gümüş böceği ilaçları Tahta kurdu ilaçlama Uygun fiyata Kertenkele ilaçlama Kanguru faresi ilaçlama firmaları Deri böceği ilaçlama servisleri tatarcık ilaçlama İstanbul tespih böceği zararları
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Çıyan İlaçlama Firmaları

Çıyan İlaçlama Firmaları Çıyanlar genelde bina çevrelerinde görülen türleri 5 cm türlere göre kahverengi ve turuncu-kahverengi. 3-10 cm büyüklüğünde 2-8 mm eninde yassı halkalı etrafında 17 çift anteni olan zehirli canlılardır.Çıyanlar gündüzleri evlerin nemli, loş ve karanlık yerlerinde, taş altlarında, deliklerde gizlenirler.Çiyan geceleri dolaşır, böcek ve solucanlar ile beslenir, insana saldırmazlar.Çıyanlar çıplak ayakla dolaşırken, terlik, ayakkabı giyerken sokarlar. Çıyanın ısırdığı yerde bir birine benzeyen iki tane koyu renkte iz görülür ve örümcekteki gibi zehirlenme belirtileri ortaya çıkar.Çıyanlar rutubetli alanlarda yaşayan yırtıcı (predator) haşerelerdir.Çıyanlar böcek ve örümcekleri geceleri avlayarak beslenirler.Kırkayakların her vücut segmentinde iki çift ayakları olmasına karşılık, çıyanların bir çift ayakları olması bu iki türün ayırt edilmesini sağlar. Çıyanlar çok uzun ayaklarıyla tanınan ev çıyanları hariç, nadiren iç mekanlarda görülürler.Çıyanlar Dış alanlarda,toprakla teması olan rutubetli ve korumalı yerlerde yaşarlar.Çıyanlar iç alanlarda, süpürgeliklerde, kapı ve pencere aralarında, bodrum ve garaj gibi mekanlarda da duvarlarda yürürken görülürler.

SAĞLIĞA ZARARLARI

Çiyan
oldukça zehirli ve tehlikeli bir canlıdır.Çıyanın soktuğu insan felç olabilir ve ölebilir.Zehri ayaklarında bulunur. Çıyan’a el ile temas etmek oldukça sakıncalıdır. Çiyan sokan insanlarda deride yanma, kaşıntı, deride kızarma, kabarma, bulantı, kusma,iştahsızlık ve baş ağrısı gibi şikâyetler görülür.Çiyan sokmasında yapılacak ilk müdahale kan akışını yavaşlatmak için ısırılan yerin 4-5cm kadar üzeri sıkıca bağlanmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Çıyanın
Üredikleri kulübe ve evler boşaltılır içerisi ve dışarısı ile üreme yerleri kalıcı ilaçlarla ilaçlanır. Çıyan ısırmalarında ısırılan yer hızla emilir gerekirse ısırık yeri biraz kanatılır. Yaraya amonyak sürülür ve doktora getirilir.İç alanlara girişlerini önlemek için, binaların dış cephelerindeki çatlak ve deliklerin kapatılması, sarmaşık gibi yoğun bitkilerin binadan uzak tutulması gereklidir. İç mekanlarda çıyanlar ile mücadelede Uysal ilaçlama gibi yasal ve profesyonel firmaya müracaat etmek hem zaman kaybını hem de daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlar. Çıyandan kurtulmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.Çıyan ilaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.
  

1-) Çiyan Nedir?

Çıyanlar
uzun bedenli ve üzerinde bir çok ayağı olan bir haşere türüdür. Çıyan ile kırkayak birbirine çok karıştırılır. Çiyan ile kırkayağı birbirinden ayıran fark,Kırkayakta her bölmede 1 çift ayak,çıyanda ise her bölmede 2 çift ayak bulunur.

2-) Çiyan Sokması durumunda ne yapılmalıdır?

Çiyan sokması durumunda, zehirlenen bölge şişer,kızarır ve kanar. Çıyan soktuğu zaman mide bulantıları,baş dönmesi,iştahızlık,bağ ağrıları ve ölümler görülebilir. Bu gibi durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşlarına gidilmelidir.

3-) Çiyan Nasıl Beslenir?

Çiyan etçil olarak beslenen bir canlıdır.Çiyan Kertenkele,Fare,Örümcek gibi haşere türlerini yiyerek beslenir.Çiyan ayağında bulunan zehir ile avını etkisiz hale getirerek beslenme işlemini yapar.

4-) Çiyan Hangi Renktedir?

Çıyanların renkleri yaşadığı ortama ve türüne göre değişmektedir.Çıyanlar genellikle sarı,kırmızı,kahverengi ve siyah renklerinde olurlar.

5-) Çıyan İle Kırkayak Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çıyanlar çok zehirlidir kırkayaklar ise zehirsizdir.Çıyanlarda kırkayakdan daha fazla ayak bulunur.

Etiketler:Çıyan, Çıyanlar, Çıyan ilaçlama, Çıyan ilacı, Çıyan ilaçlaması, Çiyan, Çiyan ilaçlama, Çiyan ilaçlama ervisleri, Çiyan ilaçlama şirketleri, Çiyan ilaçlama firmaları, Çıyan ilaçlama firmaları, Çıyan ilaçlama servisleri, Çıyan ilaçlama şirketleri, Çiyan nerede yaşar, Çıyan ilaçlama istanbul, Çıyan sokması, Çıyan hakkında bilgi, Çiyan mücadelesi, zehirli çıyan, Çiyandan kurtulma yollarısyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP