Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
Alman hamamböceği oryantal hamam böceği yok etme yolları Çatı faresi ilaçlama şirketleri tarantula ile mücadele Ev faresi kahverengi çizgigi hamam böceği ilaçlama kırkayak böceği yaban arıları ile mücadele Pire yılan ilaçlama servisleri Tahta kurdu mücadelesi nasıl olur Kene ilacı örümcek yok etmek Çiyan ilaçlama Kanguru faresi su içer mi Tarantula kahverengi çizgigi hamam böceği ilaçlama evde örümcek gördüm Kanguru faresi ilaçlama servisleri karınca ilaçlama İstanbul
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama Fareler, insanlardan sonra zeka ve üstün duyuları ile en başarılı şekilde her türlü ortama uyum sağlayan memelilerdir. Farelerin koku alma duyuları çok güçlü olduğu için gıdaları rahatça bulur ve engel tanımadan her yere ulaşırlar.Fareler çok hızlı çoğalır,dişileri yılda 7 kez ve her seferinde 9-12 yavru yaparlar.Tünel kazma,kemirme,tırmanma ve yüzmede çok ustadırlar.Fareler kurşun kalem çapındaki bir delikten diğer bölgelere kolayca geçebilirler.Fare çok güçlü dişlere ve uzun bir kuyruğa sahiptir.Bu yüzden her şeyi rahatlıkla kemirebilirler.Fare elastik bir yapıya sahip olduğu için her yere rahatlıkla girip çıkabilir.Farenin ayak yapısı tırmanmak için elverişlidir.Farelerin birçok türü bulunur.Dikenli fare,lağım faresi,tarla faresi,ağaç faresi bunlardan birkaç tanesidir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Fare maddi kayıpların yanı sıra tehlikeli hastalıklar taşıyarak insanlara bulaştırır. Fare besinlerde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakır.Fare gece uyurken insanların kulak,burun,ayak ve parmaklarını kemirebilir. Farenin tükürük bezlerinin uyuşturucu özeliği olduğundan siz hiç bunu fark bile edemezsiniz. İlaçlamanın henüz bilinmediği dönemlerde farenin bulaştırdığı hastalıklardan bir çok insan ölmüştür. Bu hastalıklardan bazıları Tifus,veba,verem,kuduz,humma,bağırsak hastalıkları ve çeşitli alerjik hastalıklardır.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Fare ile mücadele
zor iştir uzmanlık gerektirir. Bunun için da yasal ve profesyonel bir ilaçlama şirketi ile çalışmanız gerekmektedir.

1-Fare Nedir?

Fareler omurgalı hayvanlardan olup kemirgenler sınıfındandır. İnsanlar için çok zararlı olan bu haşere, küçük cüsseli ve kuyruklu bir hayvandır.

2-Fare İlaçlaması Nasıl Yapılır?


Fare ilaçlaması
farenin yaşadığı ortama ve farenin türüne bağlı olarak değişik metotlarla yapılır. Fare ilaçlaması farenin çok sevdiği maddelerle yapılır. Fare ilaçlaması ;farenin bulunduğu ortama fare istasyonları konularak yada özel hazırlanan fare ilaçlarının belirli yerlere uygulanması ile olur.

3-Fare Isırığı Nasıl Olur?

Fare ısırığı farelerin aç oldukları zamanlarda farenin İnsanlara saldırması ve insanı kemirmesi ile olur. Fareler insanlar uyurken insanın yumuşak dokusu olan kulak, burun ve ağız gibi organlarını kemirirler.

4-Fareden Nasıl Hastalık Bulaşır?

Farelerden insana iki şekilde hastalık bulaşır. Ya direk farenin ısırması ile olur yada farenin tükettiği gıdaya tükürük ve dışkı bırakması ile olur.

5- Fareden Nasıl Kurtulabilirim?

Farelerden kurtulmanın tek yolu ilaçlama ile olur. Yasal çalışan ilaçlama firmasını arayın ve kesin çözüme ulaşın.

6-Fare İle Mücadele Yöntemleri Nasıldır?

Fare ile mücadele, farenin yaşadığı alana ve farenin türüne bağlıdır. Fare ile mücadelede sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmalıdır. Fare ile mücadelede alan depo,gıda tesisi ve benzeri gibi ise fare istasyonları kurulur.Alan daire,villa ve benzeri gibi ise pelet yada mum blok yemler kullanılarak müdahale edilir.

7-Fare Hangi Mevsimde Daha Fazla Görülür?

Fareler
yaşam alanlarımızda sonbahar ve kış mevsimlerinde daha fazla görülür.Fareler yazın dışarıdan beslenirler.Sonbahar da hasattın toplanması ve kışın dışarıda yiyecek kalmamasından dolayı evlere saldırırlar.

8-Fare Kapanı Kurularak Yapılan Müdahale Yeterli Mi?

Fare kapanı
fare için kullanılan çok eski ve basit bir yöntemdir. Bu yöntem ile farelerle başa çıkmak çok zordur. Bu yöntemlerde fareye yemli tuzak kurulur ve farenin o yeme gelmesi beklenir. Fakat fare bu yeme çok nadir gelir. Şimdi gelişen teknoloji ile fare istasyonları ve fareyi üzerine çeken fare ilaçları kullanılarak mücadele ediliyor ve kesin çözüm alınıyor.

9-Ev Faresi İle Lağım Faresi Arasındaki Fark Nedir?

*Ev faresi yaşam olarak evleri tercih eder. Lağım faresi ise pis su akarlarını tercih eder, sadece beslenmek için insanların yaşadığı alana gelirler.
*Ev faresi
yapı olarak küçük bir haşeredir.Fakat lağım faresi ise büyüktür.
*Ev faresi
insanlara değil besinlere ve giyeceklere daha çok zarar verirler. Lağım faresi ise hem besinlere hem de insanın kendisine zarar verirler.

10-Fare Eve Nerden Girer?

Fare dış ortamdan gelerek evimize yerleşir. Evin bodrum, çatılarında ve kuytu bölgelerinde yuva yaparlar. Fareler evimizin herhangi bir kısmını delerek içeriye girebilirler.

11-Fareler Besin Olarak Ne Yerler?

Fareler besin olarak çok geniş bir beslenme şekline sahip oldukları için aç kaldıklarında önüne çıkan her şeyi yerler. Hem otçul hem de etçildirler.

12-Fare Kemirgen Bir Hayvanmıdır?

Evet fare kemirgen hayvandır.

13-Fare İle Mücadele Bireysel Yapılabilir Mi?

Fare ile mücadelede bireysel olarak yapılabilir fakat asla kesin sonuç alınmaz evlerinizdeki farelerle mücadelede mutlaka yasal ve profesyonel ilaçlama firmalarından yardım alınız.

14-Fare İnsana Nasıl Zarar Verir?

Fare insana her yönden zarar verir. Fare insanın hem besinlerine ortak olduğu için hem de insana hastalık bulaştırdığı için zararlıdır.

15-Fareler Evcil Hayvanlarımıza Zarar Verir Mi?

Fareler insanlara ve hayvanlara bir çok hastalık bulaştığı için her yönü ile zararlıdırlar. Ayrıca fareler evde beslenen kuşları ve akvaryumdaki balıklarınızı da yiyebilirler.

16-Fare İlaçlamadan Hemen Sonra Ölür Mü?

Fare ilaçlama yapıldıktan sonra farelerin kısa bir süre yemi yemesi beklenir. Fareler yemini yedikten sonra acil su ihtiyacı his ederler. Fareler suyu içince ilacın etkili maddesi kana karışır ve ölürler.

17-Böcek İlacı İle Fare İlacının Arasında Ne Fark Vardır?

Böcek ilacı etkili bir ilaçtır fakat farenin koku alma hissi güçlü olduğu için ilacın kokusunu alır almaz fare hemen ortamdan kaçar. Fakat fare ilacı ise tam tersine fareyi kendine çeker.

18-Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?


Fare istasyonları
, fare ilacı ile donatıldıktan sonra istasyondaki deliklerden farenin yemi yemesi için farelerin yoğun dolaştığı yerlere konur. Fare istasyonlarının kapalı kutu şeklinde olması etraftaki diğer canlılara zarar vermesini önler.

19- Eve Fare İstasyonu Kurulabilir Mi?

Ev içlerinde fare istasyonlarına gerek yoktur. Çünkü fare istasyonunun nedeni yemleri diğer hayvanlardan ve dış etkenlerden (yağmur, evcil hayvanlar, kar ve çocuklardan) korumaktır.

20-Kaç Metre Ara ile İstasyon Kurulur?

Farenin yoğunluğuna ve farenin geliş yönüne bağlı olarak farklı sayıda istasyonlar kurulur. İstasyon kurulması ve fare istasyon sayısı hakkında firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

21-Fareler Nasıl Çoğalır?

Fareler memeli hayvanlardır bu yüzden canlı yavru doğurarak çoğalırlar. Fareler yılda 5 - 6 defa yavru doğurur ve her batımda 9 - 12 adet yavru doğururlar.

22-Fare Zehri Nerden Alınır?

Genellikle fare zehri ve fare ilacı olarak eczanelerde ve tarım ilacı satan kişilerden alınır. Fakat bunlar oldukça etkili değildir. İlaçlama şirketlerinde ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan özel yapımlı ilaçlar hem etkili hem de kalıcıdır. Bu yüzden kesin çözüm için ilaçlama firmalarına danışınız.

23-Tarla Faresi Ekinlere Ne Gibi Zararlar Verir?

Tarla faresi ekili alanlardaki tahıl ve hububat tanelerini yer .Tane bulamayan tarla fareleri ekinlerin köklerini kemirerek onlara zarar verir. Fareler böylece o ekinin kurumasına da neden olur.

24-Fareler İnsanları Yerler Mi?

Fareler insanlar uyurken bazı organlarını kemirerek yerler.Farenin tükürük bezlerinin uyuşturucu özeliği olduğundan insanlar bunu hiç fark etmezler.

25-Fare Isırdığında Ne Yapılmalı?

Fareler insanı ısırdığı zaman ve insanları tırmaladığı zaman mutlak süratle bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.Aksi takdir de fareden insana birçok hastalık bulaşır.Ve tedbir alınmazsa ölümler dahi görülebilir.

26-Fare Isırmasından Bulaşan Hastalıklar İnsanı Öldürür Mü?

Fare ısırması ile insana çok ciddi olan hastalıklar bulaşır.Bu hastalıkların başında veba, kuduz, tifüs ve şap hastalıkları,bu hastalıklar insanı öldürür.

27-Fare İlaçlaması Kimlere Yaptırılmalıdır?

Fare ilaçlamasını kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı yasal firmalar yapmalıdır. Aksi takdirde ilaçlama yapan kişiler size ve çevrenizdeki diğer canlılara zarar verebilirler.

28-Evde Kedi Beslemek Fare İçin Çözüm Mü?

Evde kedi besleyerek fare ile mücadele çok eski ve yetersiz bir yöntemdir. Fare ile mücadelede mutlaka teknolojik cihazlar ve etkili ilaçlar kullanılarak müdahale edilmelidir.

29- Fare Bir Defada Kaç Yavru Doğurur?

Fareler yılda 5 - 6 defa ve her defasında 9 - 12 canlı yavru doğurur.

30- Bir Farenin Ömrü Ne Kadardır?

Bir farenin ömrü yaklaşık olarak 2 yıldır. Siz değerli müşterilerimiz fareler ile yaşamayı istemiyorsanız mutlaka bize ulaşın.

31- Fareler İnsanı Ne Zaman Kemirir?

Fareler insanı genellikle uyurken kemirirler. İnsanlar sabah kalktıklarında ağızları ve burunları fare tarafından yenmiş olarak kalkabilirler. Çünkü farelerin tükürük bezleri olduğundan kemirilme esnasında bunu his edemezsiniz.

32- Her Fare Çeşidi Evlere Gelir Mi?

Hayır, her fare çeşidi evlere gelmez. Evlere gelen fare çeşitleri; ev faresi, fındık faresi, çatı faresi, lağım faresi vb. fare türleri evlere gelerek insanlara zarar verirler.


Etiketler:Fare, Fareler, Fare ilaçlama, Fare ilaçlaması, Fare çeşitleri, Fare ilacı, Fareler ne yer, Fareden kurtulmak, Fare ilaçlama şirketleri, Fare ilaçlama servisleri, Fare ilaçlama firmaları, Fareler hakkında bilgi, Fare ile mücadele, Fare kapanı, Farenin özellikleri, Fare nasıl yok edilir, Fare mücadelesi, Fareden kurtulmak, Fare yok etme yolları, Fare ilaçlama İstanbul,
syngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP