Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
kalorifer böceği hakkında bilgi kalorifer böceği Tahta kurdu ilacı ağaç kurtları Tarla Faresi İlaçlama akar ilaçlama şirketleri Tarla faresi ilacı kulağakaçan ilacı kalorifer böcekleri Tahta kurdu ilacı çatı faresinden kurtulma yolları kulağakaçan ilaçlama servisleri tespih böceği ilacı Şark hamam böceği arılar akrep ilacı lağım faresi Kertenkele öldürmek Kanguru faresi su içer mi taran tula
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Güve İlaçlama

Güve İlaçlama Güve 3 mm boylarında küçük ve oval böceklerdir.Güve halk arasında pulkanatlılar olarakta anılır.kelebeğe benzeyen birçok türü vardır.Güveyi kelebekten ayıran özelik Güvelerin kanatlarının pullu ve tüylü oluşudur.Güve önce kurtcuk olarak yaşar,sonra kelebek şekline dönüşerek yumurtlar.Güveler insanlara zarar vermez ama kişisel eşyalara, giysilere zarar verirler. Güveler hayvan kılından yapılmış her türlü eşya üzerine yerleşirler ve yerler. (Kaşmir, yünlü, ipekli giysiler,kilim,halı)vs gibi Güveye evlerde, deri fabrikalarında, kumaş fabrikalarında, hububat ve tahıl ambarlarında ve hububat ve tahıl depolarında olmak üzere birçok ortamda rastlanır.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Güvenin insanlara ve diğer canlılara zararı yoktur. Fakat güveler kişisel eşyalara ve giysilere zarar verirler.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Güvelerin Yaygın olduğu ortamlarda kontrol için kesinlikle profesyonel bir uygulamaya baş vurmak ve ayrıca korunmak için şahsi önlemler almak gerekir.Güve İlaçlama bulunduğu ortama ve türüne göre yapılmalı.Evlerde,giysileri kesinlikle tavan arası, merdiven altı gibi yerlerde saklamayın.Temiz kutu içinde saklayın ve tam kapalı tutun.Giysileri kullanma talimatına uygun olarak saklayın.Kutuların içine naftalin koyun.

1- Güve Nasıldır?

Güve
küçük, uçuşan, kanatları pullarla kaplı boyları 1cm2yi geçmeyen zararlı bir haşere türüdür. İnsanı ısırmaz fakat gıdalara ve eşyalarımıza zarar veren böceklerdir.

2- Güve Nerelerde Bulunur?

Güveler
beslenebildikleri her ortamda bulunurlar. Örnek; depoların, halı fabrikaları, büyük mağazalarda, tahıl ve ekin tarlalarında, büyük silolarda, arpa ve buğday depolarında ve ev ortamlarında bulunur.

3- Güve İnsanı Isırır Mı?

Güveler
insanı ısırmaz çünkü güveler kan emmeyi sevmezler. Güveler insandan korktukları için insana pek fazla yanaşmazlar. Güveler genellikle besinlerini diğer maddelerden aldıkları için buna gereksinim duymazlar.

4-Güve Nasıl Ürer?

Güvelerin
üremesi yaşadığı ortama ve ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişir. Güveler yılda 1 kez çiftleşir. Fakat ortamın sıcaklığına ve besin bolluğuna bağlı olarak yılda en az 1 en çok 5 defa ürer.

5-Güveler Tahıl Ambarına Nerden Bulaşır?

Güveler
genellikle ekin tarlalarında ekinlerden beslenmesi esnasında ekin taneleri üzerine yumurta bırakır. Hasat ile depolara taşınan güve yumurtaları uygun sıcaklığı bulduğunda hemen yumurtadan çıkarak göreve başlarlar.syngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP