Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
köstebek ile ilgili bilgi Tarla Faresi ağaç kurdu uyuz böceğinden korunma Kertenkele ilaçlama uyuz böceği ilaçlama servisleri Çatı faresinden nasıl kurtulurum Kırım Kongo hastalığı Tatarcık Amerikan hamamböcekler Keneyi yok etmek termitler Alman hamam böcekleri mobilya böceği ilaçlama firmaları uygun fiyatlara örümcek ilaçlama Hamam Böceği İlaçlama mobilya böceği ilaçlama kakalaklar evi ağaç kurdu bastı Gümüşçün ilaçlama
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Karasinek İlaçlama

Karasinek İlaçlama Karasinek boyları 0,5cm ile 1cm arası değişiklik gösteren,siyah koyu mavi gibi renklerde uçabilen canlılardır.Karasinekler ayrım gözetmeksizin her bölgede yaşama özelliğine sahiptirler.Karasinek günlük yaşamamızda oldukça sık rastladığımız canlılardır.Yumurtalama yöntemi ile çoğalırlar.Karasinek 3 aşamada oluşumunu tamamlar.(zarva pupa kanatlı erişkin) Karasinekler her türlü atıkla beslenebilirler.Bu canlıların uçabilme alanları 4 km ye kadar çıkabilmektedir.Karasineklerin yaşam sahalarımızda sürekli uyarıcı etkisi olduğundan bünyelerimizde stres etkisi yaratırlar.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Karasineklerin
sağlığımıza etkileri direk olmasa bile dolaylı yoldan vardır.Karasineklerin beslenme şemalarında ve yaşam yerlerinde herhangi bir fark gözetilmediğinden bu canlıların taşıdığı zararlı ve bulaşıcı hastalık mikroplarını her yere bırakabilme durumları vardır.Karasinekler her 5 dk itibarı ile yer gözetmeksizin dışkı bırakırlar ve mikroplar bu dışkı sayesinde yaşam bölgelerimizde hayat bulurlar.Karasineklerden bizlere kolera,verem,hepatit,dizanteri mikropları bulaşır ve bunların yanında sıklıkla çocuk felci ve gıda zehirlenmesi gibi vakalar da görülmüştür..

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Karasinekle mücadelede
kalıcı kesin çözümler için yasal ve profesyonel ilaçlama şirketi müdahalesi şarttır.

1-) Karasinek Ne İle Beslenir?

Karasinekler
gıda olarak meyvelerin sularını ve hayvansal gıdaları tüketirler.Karasinekler en çok şekere ihtiyaç duyarlar.

2 -) Karasinekler En çok Nerelerde Ürerler?

Karasinekler en çok pis kokulu ve çamurlu ortamlarda , Dış ortamlar ise bataklıklarda,hayvan ağıllarında ve kümeslerde yoğun bir şekilde bulunurlar. Karasinekler ayrıca lağıma,su akarlarına ve çöplüklere yumurta bırakırlar.

3 -) Karasinekler İnsanı Isırır Mı?

Karasinekler insanı ısırır ve insana birçok hastalığı bu yolla aktarır.Karasinekler insanı ısırınca vücutta acı,kaşınma ve alerjilere neden olurlar.

4-) Karasinek Isırması İle İnsanlara Hangi Hastalıklar Bulaşır?

Karasinekler
ile insana bir çok hastalık bulaşır,bu hastalıklardan bazıları: dizanteri, kolera, çocuk felci , vb gibi önemli hastalıklardır.

5-) Karasinek İlaçlamada Hangi İlaçlar Kullanılmalıdır?

Karasinek
ilaçlamada jel ve benzeri ilaçlar kullanılmaz. Karasinek ile mücadelede sıvı ilaçlar kullanılmalıdır.

6-) Karasinek İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Karasinek ilaçlama uygulaması ya sabah erken saatte yada akşam üstü karanlık bastıktan sonra yapılmalıdır.

7-) Karasinekler Bıraktıkları Yumurtadan Ne Zaman Çıkarlar?

Karasinekler
bıraktıkları yumurtadan aynı gün içinde larvalaşır ve 4 - 7 gün içindede yavru haline gelerek uçarlar.

8-) Karasinekler Ne Kadar Çoğalırlar?

Karasinekler gıdaların üzerine her fırsat bulduğunda yüzlerce yumurta bırakır. Bu da karasineklerin ne kadar çok ve çabuk çoğaldığını gösterir.

syngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP