Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
Alman hamam böcekleri ağaç kurdu ilaçlama fiyat Kertenkelelerle mücadele Pire ısırığı sivri sinek evde karınca var Tarla Fareleri kırkayak nedir Amerikan hamam böcekleri Pire nerde yaşar kakalak ilaçlama firması tırtıl ilacı tarla faresi ilaçlama istanbul mobilya böceği ilaçlama firmaları tespih böceği ilacı tırtıl ilaçlama firmaları tespih böceği ilaçlama şirketleri sivrisinek resimleri sivrisinek ilaçlama servileri Çekirge ilaçlama şirketleri
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama
Akrep dünyanın her yerinde bulunabilen eklem bacaklı ve çok zehirli bir hayvandır. Akrepler geceleri aktiftirler,vücutları yüksek sıcaklık ve düşük soğuğa dayanıklı haldedir.Akreplerin boyları türe göre değişir,çoğunlukla 5 cm boyundadırlar. Akreplerin renkleri sarı,mavi,kırmızımsı kahverengi ve siyah akrep türleri vardır.Akreplerin sarı renkli olanları en tehlikelisidir.Akrepler böcek yiyerek beslenirler.Yiyecek bulma ve korunma amacıyla açık noktalardan bina içlerine girerler.İç alana girdiklerinde elbise,ayakkabı içi,yatak gibi risk yaratan noktalarda dolaşırlar.Özellikle akreplere el ile dokunmak oldukça tehlikelidir.Akrepler geceleri aktiftirler.Akrepler gündüzleri karanlık ve serin yerlerde, yuvalarında geçirirler.Akrep bahar ve sonbahar yağmurlarıyla aşağıdaki yuvalarını su basınca bina içerisine girişleri sıklaşır.Akrep çok zehirlidir.Akrepler koruma içgüdüsüyle temas edince sokarlar. Akrepler İnsanlarda hayati tehdit oluştururlar.Akrep yumurtlamaz,direk doğurur.Akrep yavrusunu doğumdan sonra bir süre sırtında taşır. Akrep ömründe yedi kez deri değiştirir.Akrepler 1 yıl açlığa ve susuzluğa dayanabilirler.Akrepler kopan organlarını yenileyebilmektedir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Tüm akrepler sokar ancak, çok az türleri hariç, yalnız böcek sokmasına alerjik reaksiyon verenler için tehlikelidirler. Akrep sokma vakalarında doktora gidilmesi gerekir.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Bu canlılar çok dayanıklı ve çok dirençli hayvanlardır. Akrep ile mücadele yöntemleri uzmanlık gerektirir.Akrep görüldüğü anda akrep canlısına müdahale etmeden,acil olarak kesin çözüm için yasal ve profesyonel bir ilaçlama şirketi ile temasa geçmek gerekir.  


1-) Akrep Nedir?

Akrep
sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan dört çift ayaklı, kıskacı olan,vücutları sert bir kitin tabaka ile kaplı,kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklembacaklılardır.

2-) Akrep Nerede yaşar?

Akrepler
dışarıda; taşların altında,duvar yarıklarında,karlı bölgeler hariç her yerde yaşarlar.Akrepler evde ise hemen hemen her yerde yaşarlar.

3-) Akrep Ne ile Beslenir?

Akrep
böcek yiyerek beslenir.

4-) Akrep Nasıl Doğurur?

Akreplerin yumurtaları yumurtalıklarında gelişerek açılır ve yavrularını canlı olarak doğururlar.Dişi akrep yaklaşık 60 tane yavru doğurur.Yeni doğan akrep yavrularının ayaklarında tırnak yoktur vantuz vardır.Bu sayede annelerinin sırtına tırmanıp rahatlıkla tutunurlar.Akrep yavruları İlk deri değişimine kadar yaklaşık 20 gün hiçbir şey yemeyerek annelerinin sırtında barınırlar.Akrep yavruları vücutlarındaki enerji ile geçinip,deri değişiminden sonra annelerini terk ederler.

5-) Akrep Nasıl Yok Edilir?

Akrepleri
yok etmek,akrebin zehirli ve saldırgan bir canlı olması dolayısı ile çok zordur.Ferdi olarak yapılan mücadele sonuç vermeyeceği gibi tehlikede yaratabilir.Akrep ilaçlamasını mutlaka yasal ve profesyonel ilaçlama firmalarına yaptırmalısınız.

Akrep
ile ilgili bilgiler, akrep ilaçlama fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:akrep ilacı, akrep böceği, akrep ilaçlama, akrep nasıl doğurur, akrep nasıl ölür, akrep nasıl yok edilir, akrep nasıl çoğalır, akrep nasıl ilaçlanır, akrep ilaçları nelerdir, akrep ilaçlaması, akrep ilaçlama fiyatları, akrep ilaçlama fiyat, akrep sokunca ne yapmalıyım, akrep ne yer, akrep nedir, akrep neden kaçar, evimde akrep çıktı, evde akrep neden olur, akrep, akreplersyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP