Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim

Lağım Faresi

Lağım Faresi Ergin lağım faresi kuyruğu hariç 18-25 cm boyunda ve 200-600 gr ağırlığındadır. Lağım Faresi Küt burunlu, küçük kulak ve gözlere sahip, kaba tüyleri kahverengi siyah karın bölgesi gri beyaz arası bir renktedir. Lağım fareleri daha çok kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınları ve beton altında yuva yaparlar. Erginlerin dışkıları iki ucu küt kapsül şeklinde ve 20 mm kadar uzunlukta olabilir. Lağım fareleri 2-5 ayda ergin hale gelir,bir yıl yaşarlar. Lağım Farelerinin gebelikleri 3 hafta sürer. Lağım Fareleri bir keresinde 7-8 yavru doğurur ve yılda 3-6 döl verebilirler. Lağım fareleri güçlü koku ve işitme duyularına sahiptirler. Lağım fareleri 12 mm den büyük aralıktan kolayca geçebilir,15 metre yükseklikten atlayabilirler. Lağım fareleri kemirmeyi severler ve en çok elektrik kablolarını kemirdiği için de sık sık yangınlara sebep olurlar.


SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Lağım Fare’leri
insana birçok hastalık bulaştırır. Lağım Farelerinden İnsana bulaşan en önemli hastalıklar şunlardır.Veba hastalığı,Kuduz hastalığı,Humma hastalığı, Tifüs hastalığı, Şap hastalığı,Salmonella virüsü,Grip,Verem mikrobu,Sodoko, Bağırsak enfeksiyonu,Parazitik hastalıkların ve daha birçok hastalığın insana bulaşmasına sebep olurlar. . Lağım Fareleri hastalığı ya direk kemirerek bulaştırır ya da yiyecekler üzerine bıraktıkları salyalarından bulaştırırlar.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ


Fiziksel araştırma yapılarak,Bina içersine giriş deliklerini,çatlakları kapatmak.Kanalizasyonların, bina içine açılan ızgaralarının iyi düzenlenmesi ilk önce alınması gereken önlemdir.Özel yemler,yapışkanlar,kapan ve kovucular da kullanılabilir.Tedbir alırken yemlere insan kokusunun bulaşmaması gerekir. Tesislerde sürekli kontrol altında tutmak için Fare istasyonuİSTASYON SİSTEMİ’ kurup periyodik kontrolünü yapmak en etkili ve en başarılı yöntemdir.

Etiketler:Lağım fareleri, lağım faresi, lağım faresi ilacı, lağım faresi ilaçları, lağım faresi ilaçlama, lağım faresi ilaçlaması, lağım faresi ilaçlama şirketleri, lağım faresi ilaçlama firmaları, lağım faresi ilaçlama servisleri, Lağım faresinden nasıl kurtulurum, Lağım faresi ile mücadele, Lağım faresi yok etmek, Lağım faresi yok etme yollarısyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP