Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
oryantal hamam böceğinden nasıl kurtulmak sivri sinek kurtulmak kakalak ilaçlaması tahta kurusundan nasıl kurtulurum Uygun fiyata tahta kurdu ilaçlama sivrisinek ısırması kırkayak böcekleri Deri böceği ilaçlama servisleri bitten kurtulmak Hamam Böceği İlaçlama şark hamam böceğinden kurtulmak köstebek ilaçları ağaç kurdu ilaçlama İstanbul tırtıllar Mobilya böceğinden nasıl kurtulabilirim Deri böceği nasıldır Çatı faresi ilaçlama servisleri uyuz böceği ilaçlama istanbul Kanguru faresi Lağım fareleri
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Pire Siyah kahve renkli,2 - 4 mm boyunda katlı yapılı altı bacaklı olup vücudunda ve bacaklarında kıllar bulunur. Pire sıçrayan yapıdadır, dikey 20 cm, yatay 40 cm zıplarlar. Pirelerin hayvan, insan, toz ve kuş piresi şeklinde türleri vardır. Pireler çok çabuk popülasyon yaratır, haftada 2,000 yavruya ulaşabilir. Pireler yumurtalarını toz, toprak içine ve zeminlere dağınık vaziyette bırakır. Uygun ısıda 8 -10 günde evrimleşerek pire olur, ısı yeterli değilse 80–90 güne kadar uzar. Pireler yumurtlamak için kan emerler bu sebeple canlıya ve insana hemen anında hücum ederler. Pireler canlı üstüne çıktığı için evlere kolay taşınır, geceleri uyutmaz ısırır, ciltte noktacıklar halinde ısırık izleri çamaşırda kahverengi pisliğinin lekeleri gözlemlenebilir. Pireler en çok hayvanların dinlenme alanlarında görülür ve ürerler. Dişi pire günde 18 yumurta bırakabilir. Bir köpek üzerindeki 20 pire, günde 360 yani haftada 2000 yumurta bırakabilirler. Uygulama yapıldıktan sonra hiç görülmemeleri iki hafta alır. Bunu nedeni, pupa pirelerin kimyasallardan etkilenmemeleri ve ancak kozalarından çıktıktan sonra ölmeleridir. Uygulama sonrası vakum yapılması, yetişkin pireleri kozalarından çıkmaya zorladığından dolayı bu süreci hızlandırmaktadır. Pireler hayvanların üzerinde yaşayan parazitlerdir. Pireler yumurta üretebilmek için de bu hayvanların kanlarını emmeleri gerekmektedir. Pireler yumurtlama ve kan emme eylemlerini genelde hayvan uyurken gerçekleştirirler. Pirelerin evcil hayvanlara bulaşması bunların dış alanda bulunmalarıyla olabilmektedir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Tifüs ve Veba hastalığı bulaştırırlar.

  

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Pire İle Mücadele
ciddi ve çok zor bir iştir. Mutlaka Uysal ilaçlama gibi yasal ve profesyonel bir firma ile çalışılmalıdır. Pire İlaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

1-) Pire Nedir?

Pire
kanatsız, genelde kan ile beslenen, türüne bağlı olarak bitkilerden de beslenebilen küçük yapılı ve çok pis parazitlerdir. Ayakları pençeli olup rahatlıkla yukarıya doğru tırmanabilirler. Çok iyi zıplayıcılardır.

2-) Pire Nasıl Beslenir?

Pireler
genel olarak kan ile bazı pire türleri de bitkilerden beslenirler. Pireler üzerine konduğu canlıdan kan emdiğinden sürekli hastalık bulaştırıcı olarak görev alırlar. Pamuk piresi ve diğer bitkilerde bulunan pireler bitkilerin taze aksanlarını taç ve çanak kısımlarını kemirerek zarar verirler.

3-) Pire Nasıl Ürer?

Pireler
yumurta bırakarak çoğalırlar. Pireler yumurtasını evdeki duvar diplerine, evdeki çatlaklara, hayvan barınakları ve buna benzer yerlere bırakırlar. Pireler beslenmesini tamamladıktan sonra 1,5 - 2 gün içinde yumurta bırakır. Bir ortamda yetişkin pireden daha çok yumurta ve yavru pire bulunur.

4-) Pirenin Ömrü Ne Kadar?

Pirelerin
yaşadığı ortama bağlı olarak ömrü değişir. Pireler iyi bir konakçı bulduklarında ve iyi beslendiklerinde daha iyi yaşar. Pireler için belli bir sıcaklık şarttır. Kendilerini bu sıcaklığa bağlı olarak ayarlar. Pire kışın olabildiği gibi yazın daha çoktur. Bir pirenin ömrü 15 ile 20 ay kadardır.

5-) Pire Uçar Mı?

Hayır pire uçamaz. Pire sadece güçlü ayakları sayesinde çok uzak mesafelere kadar zıplarlar pirelerde kanat yoktur.

6-) Pire Hastalık Yapar Mı?

Evet pire hastalık yapar çünkü pire bir konakçıdan diğer konakçıya geçtiği için bir konakçıda olan paraziti ve virüsü diğer konakçıya taşır. O bakımdan hastalık taşıyıcı görevini alır.

7-) Pire Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

Bağırsak kurdu, bağırsak şeridi, tenya, ricetsiya, veba mikrobu, tifus hastalığı mikrobu, tularemi hastalığı mikrobu, enfeksiyon hastalığı mikrobu gibi birçok mikrop pireden insana geçen hastalık mikrobudur.

8-) Pire Nerelerde Yaşar?

Pire
sıcak olan her bölgede yaşar.

8-) Pire Renkleri Nelerdir?

Pirelerin
türüne bağlı olarak renkleri değişmektedir. En çok karşılaşılan pire renkleri kahverengi, parlak kahverengi, kırmızımsı kahverengi ve soluk sarı dır.

Etiketler:Pire, Pireler, Pire ilacı, Pire ilaçları, Pire İlaçlama, Pire ilaçlaması, Pire nerde yaşar, Pire belirtileri, evde Pire var, Pirelerden kurtulmak, Pire ilaçlarını nerden bulabilirim, Pire mücadelesi, Pire hakkında bilgi, Pire ısırığı, Pire ilaçlama şirketleri, Pire ilaçlama servisleri, Pire ilaçlama firmaları, Pire ilaçlama İstanbul, Pirelerle mücadele, Pire nasıl yok edilirsyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP