Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
mobilya böceği ilaçlama şirketleri Deri böceği hakkında bilgi bit ilaçlama firmaları akrep ilacı kakalak böceğinin zararları top böceği ilaçlaması ev faresi ile kır faresi Alman hamam böceği ilaçlama Hamam böceğinin zararları tahta kurusu ilaçları yılan ilaçlaması lağım faresi ilaçlama firmaları tatarcık böceği kalorifer böcekleri uyuz böceği ilaçlama Alman hamam böceği ilaçlama şirketleri yaban arısı sokması kulağakaçan ilacı şark hamam böceği ilaçlama Deri böceği hakkında bilgi
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Sivrisinek

Sivrisinek Sivrisinekler Temiz,sıcak, serin, kirli her türlü su birikintilerinde ürerler, Yumurtalarını su birikintilerine tek tek ve grup halinde bırakırlar. Sivrisinekler larva ve Pupa (kurtçuk) döneminden sonra uygun ısıda 8-10 günde ergin sinek haline gelir. Sivrisineklerin dişileri yumurtlamak için canlı kanı emmek zorundadır. Sivrisinekler bu sebeple insanları çok rahatsız ederler. Sivrisinekler nemli ve loş ortamlarda barınırlar. Sivrisinekler geceleri faaliyet gösterirler. Sivrisineklerin erkekleri meyve ve bitki özsuyu ile beslenirler. En az 3 km uçarak ürediği yerin çok geniş mesafelerine kadar yayılırlar ve canlıların yaşadığı ortamda yoğunlaşırlar.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Dünyada en tehlikeli hayvan sivrisinektir. Çünkü, insanların ölümüne en fazla sebep olan hayvandır. Anofeller Sıtma hastalığını yaymada rol oynar. Ayrıca Fil hastalığı, sarı humma,Nil humması, Beyin iltihabı gibi hastalık yayılmasında da önemli rolleri vardır.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Sivrisinek ile mücadele de durgun su birikintilerini yok etmek,her türlü birikinti suya, kanala, foseptiğe, havuza ve göle belli periyotlarla larvasit (larva öldüren ve üremeyi durduran) atmak en etkili ve en ekonomik yöntemdir.Uçkun mücadelesinde ise Termal Fog, ULV, Soğuk sisleme veya rezidüel (kalıcı) uygulama metotlar ortama göre uygun ekipmanlarla yapılır. Geniş alanlarda iyi bir araştırma ve planlama yapmak gerekir. Bu sebeple bu konuda tecrübeli, profesyonel uygulayıcı gerekir. Sivrisinek İlaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

1-) Sivrisinekler Ne İle Beslenir?

Sivrisinekler meyvelerin sularını,hayvansal gıdaları tüketirler. Sineklerin en çok şekere ihtiyaçları vardır.

2-) Sivrisinekler En çok Nerelerde Ürer?

Sivrisinekler en çok pis kokulu ve çamurlu mekanlarda bulunurlar. Dış ortamlarda ise bataklıklarda, mağaralarda, hayvan ağıllarında ve kümeslerde bolca bulunurlar. Sinekler ayrıca lağım,su akarlarında ve çöplüklere yumurta bırakırlar.

3-) Sivrisinekler İnsanı Isırır Mı?

Sivrisinekler insanı ısırır ve insana birçok hastalığı bu yolla aktarır. Sinekler insanı ısırınca vücutta acı, kaşınma ve alerjilere neden olurlar.

4-) Sivrisinek Isırması İle Hangi Hastalıklar Meydana Gelir?

Sivrisinekler , dizanteri, kolera, çocuk felci . vb gibi önemli hastalıkları insana bulaştırırlar.

5-) Sivrisinekler Yumurtadan Ne Zaman Çıkarlar?

Sinekler çoğalmak için bıraktıkları yumurtadan aynı gün içinde larvalaşır ve 4 - 7 gün içinde de yavru haline gelerek uçarlar.

Etiketler:sivrisinek, sivrisinekler, sivrisinek ilaçlama, sivrisinek ilaçlaması, sivri sinek, sivrisinekten korunma, sivrisinek ilaçlama şirketleri, sivrisinek ilaçlama servileri, sivrisinek ilaçlama şirketleri, sivrisinek ısırması, sivrisinek resimleri, sivrisinek kovucu, sivrisinek ilaçlama istanbul, sivrisineklerle nasıl mücadele edilir, sivri sinek kurtulmak, evde sivrisinek, sivrisinekten korunma yolları, sivrisinek nasıl yok edilirsyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP