Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
kaloriferböceği ilaçlama çatı faresi ilacı tatarcık sineği oryantal hamam böceği ile mücadele sivri sinek Çekirgeler lağım faresi ilaçlama servisleri Pirelerle mücadele kırkayak resimleri Kertenkeleler nasıl yok edilir yılan ilaçlaması ağaç kurdu ilaçlama lağım faresi ilaçları Kene haşeresi karınca akar ilaçlama şirketleri Çatı faresi ilaçlama şirketleri Hamam böceklerinden kurtulmak tarla faresi tok etme kakalak mücadelesi
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Tatarcık İle Mücadele

Tatarcık İle Mücadele Tatarcık bir sinek türüdür. Tatarcık görünüş olarak sivrisineğe çok benzer. Tatarcığı sivrisinekten ayıran tek nokta vücudunu saran tüyleridir. Tatarcık renk olarak daha mat ve donuk renktedir. Tatarcık çift kanatlı olup büyüklüğü minimum 1mm maksimum 3 mm kadardır.Tatarcık gündüzleri ev içinde az ışık alan karanlık ortamlarda,doğada da ahır, kümes gibi hayvan barınaklarında saklanır. Tatarcık sineği gündüzleri pasif olarak yaşar. Tatarcık geceleri aktif olup insanlara zarar verir. Tatarcığın ısırdığı alanda kaşıntı, şişme, kabarcık ve kızarıklık oluşur. Tatarcık ısırması sonucu oluşan bu rahatsızlıklar 4 – 5 gün sürer.Tatarcıklar hayvan barınakları olan kümes ve ahırlarda hayvan dışkılarının üzerinde pis su birikintilerinde, lağım sularında, kanalizasyon çevresinde, mağaralarda, bataklıkta kümeler halinde görülürler.Tatarcık gündüzleri pasif yaşadığından karanlık ortamları seçer. Tatarcıklar gündüzleri yaşamlarını sürdürebilmesi için uygun olan barınma alanları mağaralar, ağaç kovukları, çatı araları, duvar çatlakları ve evlerin ışık almayan bölgeleri olan dolap arkaları, yatak altları ve bu gibi alanlarda saklanırlar.Tatarcık tüm sinek türlerinde olduğu gibi yumurtlama yöntemi ile ürer. Tatarcıkta yumurtlama dişi tatarcığın kan emerek beslenmesini takip eden 3-4 gün içinde gerçekleşir. Dişi tatarcık yumurtalarını ağaç kovuklarına, organik maddelerden zengin olan özellikle ekime hazır olan gevşek topraklara, duvar çatlaklarına, bataklıklara, kaya diplerine, sulak alanlara ve nem oranı bol karanlık alanlara bırakır. Tatarcığın doğaya bırakmış olduğu yumurta, larva ve pupalarını görebilmek pek mümkün değildir.

Tatarcık her seferde yirmi kadar yumurta bırakır. Tatarcık yumurtasının yüzeyi yapışkan olduğundan bırakılan alana yapışıp sabit kalıp yumurtanın gelişim süresi bu şekilde güvenle sürdürülür. Ergin tatarcığın barındığı alan, iklim müsaitse 2 – 3 hafta yaşar. Tatarcık sineği hastalıklı canlıdan kan emmiş ise eğer 5 – 6 gün sonra bulaştırıcı olup yaşamının sonuna kadar bulaştırıcı olarak yaşar. Virüs alan tatarcık bu virüsü yumurtaya da bulaştırır bu yumurtalar gelişimini tamamladıktan sonra taşıyıcı larva olarak hayata merhaba der. Nitekim buda tüm canlılar için risk demektir. Çünkü tatarcığın yaydığı hastalıklar hafife alınmayacak kadar fazla ve tehlikelidir. Isırılan tüm canlılar tatarcığın yaydığı virüsü alabilir.
Tatarcığın taşıdığı ve yaydığı virüs geniş kapsamlı alanlara yayılır. Tatarcığın ömrü kısa olsa da dişi tatarcık virüsü yavrusuna bulaştırdığından bu virüs tatarcığın hayatının son bulmasıyla bitmez. Yavru tatarcıkta devam eder.
Tatarcıklar çok fazla yükseğe uçamaz. Tatarcıkların uçuş menzili maksimum 100 metredir. Bu nedenle apartmanlarda üst katlarda yaşayanlarda tatarcık ısırması görülmemektedir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI?

Tatarcık Tatarcık humması
,Şark çibanı, Ateşli hastalıklar,Tavuk hastalığı,Viral hastalıklar, Bağırsak hastalıkları vb.gibi hastalıklar bulaştırır.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ?

Tatarcık
dışarıdan gelip açık tutulan, kapılar ve camlardan evlere sızar. Tatarcıkla mücadele için öncelikle çevremizdeki pis su birikintilerini, bataklıkları kurutmak gerekir. Evlerimizin yakınında ya da bahçe içlerinde olan hayvan barınaklarını temiz tutup periyodik aralıklarla mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Bahçe ve havuz ilaçlamaları periyodik aralıklarla yapılmalı. Tatarcık görüldüğünde mutlaka profesyonel ilaçlama şirketlerinden destek alın. Tatarcık ilaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

1-) Tatarcık Nedir?

Tatarcık
bir sinek türüdür. Tatarcık sineğinin vücudunun tüylerle kaplı olması normal sinekten kolayca ayırt etmemize yarar. Tatarcıkların renkleri mat sarıdır.

2-) Tatarcık Ne İle Beslenir?

Tatarcık
besin olarak insan ve hayvan kanı emerek beslenir.

3-) Tatarcık İnsanı Isırır Mı?

Evet tatarcık insanı ısırır ve ısırarak kanını emer.

4-) Tatarcıklar Nerde Yaşar?

Tatarcıklar
, Pis su birikintilerinde,lağım sularında,çamurlu alanlarda ve hayvan ağıllarında sürüler halinde yaşarlar.

5-) Tatarcık Nasıl Çoğalır?

Tatarcık
yumurta yöntemi ile çoğalır.

6-) Tatarcık İnsanlar İçin Zararlımıdır?

Tatarcık
insanlar için zararlı bir haşeredir. Tatarcık birçok hastalığı insanlara bulaştırır.

Etiketler:Tatarcık, tatarcıklar, tatarcık sineği, tatarcık ilaçlama, tatarcık böceği, tatarcık nerede yaşar, tatarcık humması, tatarcık ile mücadele, tatarcık sinekleri, tatarcık ilaçlaması, tatarcık sineği ilaçlama, tatarcık böceği ilaçlama, tatarcık ne yer, tatarcık ilaçlama şirketleri, tatarcık ilaçlama firmaları, tatarcık ilaçlama servisleri, tatarcık ilaçlama İstanbul, tatarcık böceği ilacı, tatarcık sineği ilacısyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP