Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
tırtıl ilaçlaması kakalak ilaçları Tahta kurdu ilaçlama servisleri akar ilaçlama servisleri mobilya böceğinden kurtulmak uygun fiyatlara örümcek ilaçlama uyuz böceği ilaçlama servisleri Pire mücadelesi akrep ilaçlama fiyatları yılan çeşitleri Kertenkele nasıl yok edilir Pire hakkında bilgi oryantal hamam böceği ilaçlama şirketleri mobilya böceğinden kurtulmak tahta kurusu tatarcık ne yer Hamam böceği nasıl yok edilir mobilya böceği ilaçlama firmaları ağaç kurdu Kertenkele nasıl yok edilir
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Termit İlaçlama

Termit İlaçlama Genelde yanlış olarak “beyaz karıncalar” olarak tanımlanan termitler,ahşap oyucu böceklerin en yıkıcılarıdır.Yeryüzünde insanı hayrete düşürecek kadar farklı çeşitte canlı türü yaşar.Görmeye alışık olduğumuz karıncalar, balarıları, köpekler, kediler, sinekler, örümcekler, atlar, tavuklar, martılar, serçeler ve diğerlerinin yanı sıra bir de pek sık rastlamadığımız canlılar vardır. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan, kimi zaman ismini bile duymadığımız, duysak da neye benzediğini bilmediğimiz milyonlarca canlı türü vardır. Termit hakkında bir kitap ise kimileri için şaşırtıcı olabilir. Küçük bir böcek hakkında anlatılacak çok fazla konu olmadığını düşünenler çıkabilir.Ancak bu düşüncenin termitlerin özelliklerini okuduğunuzda yanlış olduğunu göreceksiniz. Çünkü termit diyerek geçip gidilen, hakkında fazla bir şey bilinmeyen bu canlı, aslında insana çok farklı bir düşünce ufku açabilecek özelliklerle donatılmıştır.

Resimlere baktığınızda ilk anda belki toprak yığını olarak düşüneceğiniz bu yapılar, havalandırma sistemli, özenle düzenlenmiş bölümleri olan hatta içinde tarım alanları bulunan termit şehirleridir. Kendi boyutlarına göre gökdelen olarak nitelendirilebilecek bu yapıları inşa edenler 1-2 cm boyutlarında böcekler olan termitlerdir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Ahşaba ek olarak, canlı ağaçlara, ekinlere ve plastik ve kauçuk dahil diğer birçok malzemelere saldırırlar. Geniş olarak bakılırsa, iki ana grupta incelenirler:

*Kuru Odun Termitleri
Bunlar, tamamıyla ahşabın içinde çalışırlar ve genellikle, çok ciddi hasar meydana gelene kadar belirlenemezler. Tahribat, yumurtalarını, ahşap malzemeler ve mobilyaların çatlaklarına veya birleşim yerlerine bırakarak uçan yetişkinlerle başlar. Bu böcekler esas olarak, kıyı bölgelerinde bulunmaktadır.

*Toprakaltı Termitleri
Bunlar yaygınlardır ve büyük tümseklerin içinde veya yaşlı ağaçların kütüklerinde yaşarlar. Kurumadan korunmak için çamur tünelleri inşa ederler. Bu çamur tünelleri, termit tehlikesinin büyük bir delilidir. Yeraltı termitlerinin en sık rastlanan üç grubu, ıslak ahşap termitleri (Termopsidae), nemli ahşap termitleri (Rhinotermitidae) ve yeraltında yerleşen termitlerdir

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Yürüyüş rotalarını izleyip yuvaları bulunmalı ve burada tedbir alınmalıdır. Piyasadaki hazır pestisitler ve yemler kullanılabilir fakat popülasyon tam olarak hedef alınmadığı için başarı şansı azdır.
Ferdi mücadele hem zaman hemde ekonomik kayba neden olur. Profesyonel uygulayıcıya başvurulmalıdır.

Etiketler:Termit, termitler, termit ilacı, termit ilaçlama, termit ilaçlaması, termit ilaçlama İstanbul, termit ilaçlama firmaları, termit ilaçlama şirketleri, termit ilaçlama servisleri, termit ile mücadelesyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP