Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
kalorifer böceği hakkında bilgi ağaç kurdu ile mücadele sivrisinek ısırması yusufçuk böceği ilaçlama Kertenkele nasıl yok edilir tırtıllar tırtıl ilacı akrep nasıl yok edilir Çatı faresi ilaçlama şirketleri kakalak ilacı oryantal hamam böceğinden nasıl kurtulmak tahta kurusu ilaçlama servisleri yılan ne yer bit ilaçlama fiyat Amerikan Hamam Böceği kakalak ilaçlama Kanguru faresi ilaçlama servisleri salyangoz ilaçlama tırtıl karıncalardan nasıl kurtulurum
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Pire Türleri

Pire Türleri Pire türleri kendi içinde bir çok türe ayrılır. En çok rastlanan pire türleri ; İnsan Piresi , Kedi Piresi, Köpek Piresi ve Pamuk Piresidir. Bu pireler hakkındaki bilgileri sizlere tanıtmaya çalıştık.

İnsan Piresi

İnsan Piresi diğer pire türlerine göre çok daha küçüktür. İnsan Piresi birçok hayvanda olduğu gibi pire üzerinde yaşadığı konakçının ısısına göre kendi ısısını ayarlayarak orada kalmayı garantiler. İnsan Piresi ağzındaki kesici uzvu ile insanın vücudunu keser ve buradan doya doya kan emer. Kan emdikten sonra kendisine güvenli bulduğu yerlere dinlenmeye çekilir. İnsan Piresi genellikle elbiselerin dikiş kısımlarında, koltuk ve bacak aralarında, yaka altlarında, saç aralarında veya ceplerin dip kısımlarında saklanır. İnsan Piresi bazen insana diğer hayvanlardan da pire bulaşır yani kedi, köpek, evcil hayvanlar, av hayvanları veya fare gibi haşerelerden de bulaşır. Diğer haşereden gelen pire çeşidi kan emdikten sonra konakçıdan ayrılır. İnsan Piresi insanı ısırdıktan sonra insan vücudunda kızarıklık, kabarcık, kaşıntı, yanma gibi belirtiler görülür. İnsan Piresi insanı ısırınca üzerinden geldiği konakçıya bağlı olarak insana parazit ve virüs bulaştırır. Bu bakımdan İnsan Piresi İle Mücadele mutlaka erkenden yapılmalı. İnsan Piresi vücudu ilaçtan daha az etkilendiği için ilaçlama mutlaka yoğun yapılmalı. İlaçlama yapılırken mutlaka etkili ilaçlar seçilmeli ve ilaçlar sağlık bakanlığı güvencesi altında olmalıdır.

  

Kedi Piresi

Kedi Piresi kedilerin üzerinde parazit olarak yaşar. Kedi Piresi kendi türünün en ufak cinsidir. Kedi Piresi en fazla üreyen bir pire çeşididir. Kediler ile evlerimize gelen bu pireler çok pistir ve insanlar için çok tehlikelidir. Kedi piresi evlerde uygun sıcaklığa ulaştığı için çok çabuk üremeye başlarlar ve bir kaç gün içinde çoğalarak evleri istila ederler. Evlerde kedi besleniyorsa muhakkak sık sık kontrol ettirilmeli ve kedinin üstünde pire varsa hemen bir veteriner hekim tarafından pire kontrol altına alınmalıdır. Kedinin yaşadığı ev ise hemen ilaçlama firması tarafından ilaçlatılmalıdır. Aksi takdirde içinden çıkamayacak bir durumda kalırsınız.

Köpek Piresi

Köpek piresi yapı olarak kedi pirelerinden daha büyüktür. Köpek Pireleri üzerine konduğu canlının vücut ısısına gör vücut ısılarını ayarlarlar. Köpek Piresi sürekli köpeği ısırıp kan emer. Bu pire çeşidi yaban hayvanlarında da bulunur. Köpek Piresi özelikle tilki, kunduz, sincap, tavşan.vb gibi hayvanlarda da olabilir. Eğer evlerimizde evcil hayvan besliyorsak bu pire çeşidine sıkça rastlayabiliriz. Hayvanlarımızı pireden korumak için mutlaka hayvanlarımızı sık sık kontrol etmeliyiz. Hayvanlarımız veteriner hekim kontrolünde ilaçlanmalı,yaşam alanları ise mutlaka ilaçlama firması kontrolünde ilaçlanmalı.

Pamuk Piresi

Pamuk Piresi özelikle pamuklu kozası olan pamuğumsu bitkilerde görülür. Bu pamuk piresi çeşidi besinlerini bitkiler üzerinden sağladığı için yaşam alanı olarak bitkileri seçerler. Bu pireler bitkilerin taze filiz vermiş kısımlarını yerler. Ayrıca bitki çiçeği içindeki tomurcukları kemirirler ve çiçeklerin kurumasına neden olurlar. Pamuk piresi bitkilere dadandığında bitkilerin kurumasına neden olmaktadır. Pamuk piresinin bulaştığı alanı mutlaka birkaç kez ilaçlamak gerekir. Bu ilaçlama mutlaka ilaçlama firması tarafından yapılmalı. Bu bakımından pamuk piresi ilaçlamasını; işini bilen, konusunda uzman, müşterisini memnun eden profesyonel firmaları arayarak sağlayabilirsiniz. İlaçlama şirketi olarak bu konuda her zaman yanındayız.

Etiketler: Pire Türleri, Pire Çeşitleri, İnsan Piresi, Köpek Piresi, Kedi Piresi, Pamuk Piresi, Pire kaç çeşittirsyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP